امروز: پنج شنبه 01 مهر 1400 برابر با 22 سبتامبر 2021

اعلام آمادگی 1200 واحد صنعتی برای کاهش مصرف برق در تابستان

میناب نیوز:مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: در تابستان امسال یک هزارو 200 واحد صنعتی برای کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار اعلام همکاری کرده اند.

به گزارش میناب نیوز، هاجر عبدی اظهار کرد: این همکاری در چندبخش مانند جابجایی تعطیلات هفتگی،تغییر ساعت کاری و کاهش برنامه ریزی شده بار مصرفی واحد صنعتی اجرا می شود.این طرح موسوم به طرح ذخیره عملیاتی با هدف کاهش بار شبکه سراسری و کنترل بارصنایع از خردادماه آغاز شده و تاشهریور ادامه دارد.

 وی افزود ، صاحبان صنایع که در طرح ذخیره عملیاتی شرکت می کنند به میزان همکاری، به آنها پاداش در نظر گرفته می شود.به طوریکه در سال گذشته 851 مشترک صنعتی با شرکت توزیع برق همکاری داشتند و 14 میلیارد ریال پاداش نیز به آنها تعلق گرفت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با اشاره به جزئیات اجرای این طرح گفت: مشترکین صنعتی می توانند در طرحهای مختلف مانندجابجایی روزهای تعطیل به روزهایی غیر از جمعه، جابجایی ساعات کاری به ساعاتی غیر اوقات اوج بار و کاهش برنامه ریزی شده بار همکاری کنند. در طرح جابجایی روزهای تعطیل، صاحبان صنایع برای ایجاد تعادل در بار مصرفی روزهای کاری و ایام تعطیل، تعطیلات هفتگی خود را به روزی غیر از ایام جمعه منتقل می کنند.در طرح جابجایی ساعات کاری ،واحد صنعتی ساعات کاری خود را به غیر از اوقات اوج بار منتقل می کند. ضمن اینکه در طرح کاهش بار برنامه ریزی شده، واحدهای صنعتی در ساعات بعداز ظهر،بار خود را کاهش می دهند.

عبدی تصریح کرد: واحدهای صنعتی که در این طرح شرکت می کنند، مصرف آنها از خرداد تا شهریور پایش می شود و به میزان همکاری، پاداش آنها در صورتحساب برق مصرفی اعمال می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق در پایان گفت: این شرکت 727 هزار مشترک دارد که 2هزارو 800 اشتراک آن را واحدهای صنعتی تشکیل می دهد.

رای دادن به این مورد
(0 رای)
کد خبر: 3149

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

بازدیدکنندگان سایت

ما 115 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

حالت های رنگی

 

الکسا

پیج رنک

coolsocial.net minab-news.ir CoolSocial.net Badge