امروز: یکشنبه 01 ارديبهشت 1398 برابر با 21 آوریل 2019

اختیارات لازم جهت اجرای طرح توسعه سواحل مکران به هرمزگان و سیستان و بلوچستان واگذار شود

میناب نیوز: استاندار هرمزگان گفت: براى پيشبرد امر مهم و ارزشمند توسعه سواحل مكران بايد سازمانی چابک براى سياستگذاری و نظارت در سطح ملی تشكيل شود و وظايف این سازمان در سطح اجرایی به استانداران هرمزگان و سيستان و بلوچستان تفويض شود.

به گزارش میناب نیوز، فریدون همتی در نشست تخصصى چشم انداز توسعه سواحل مكران که در محل مركز بررسی هاى استراتژيک رياست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدا بايد تحليل كنيم كه هدف از توسعه سواحل مكران چيست و آنگاه مدل توسعه را بر مبنای اين جهت گيری طراحی كنيم.

وی ادامه داد: هدف از اين توسعه فعال سازی و بهره گيری از قابليت ها و ظرفيت های بی نظير منطقه مكران در حوزه های گوناگون و از سوى ديگر عمران، آبادانی و رفع محروميت و ارتقای شاخص های رفاهی خود اين منطقه می باشد.

استاندار هرمزگان افزود: برای تحقق اين اهداف در فرآيند توسعه سواحل مكران به منظور پرهيز از تداخل و به هم ريختگی وظايف سازمان ها با يكديگر و جلوگيری از تعارضات سازمانی و موازی كاری ها، يك سازمان پشتيبان، چابك و كوچك اما موثر، طراح و پيگير برای راهبری امور در مركز تشكيل شود و وظايف اجرایی به مديريت استان ها واگذار شود و ضمن پرهيز از گسترش تشكيلات و هزينه تراشی های بی مورد با استفاده از ظرفيت اجرایی استان ها كه در تمام نقاط و سطوح دارای تشكيلات می باشند، به تمشيت و پيشبرد امور پرداخته شود.

همتی تصریح کرد: مشكل ما در استان ها برای تحقق اهداف پيش بينی شده كمبود "اختيارات" است نه كمبود سازمان و تشكيلات جديد، و اگر اختيارات لازم به استانداری و شورای برنامه ريزی و توسعه استان واگذار شود، فقط با پشت سرگذاشتن ده سال مى توان به سطحي از توسعه و اهداف دست يافت كه ديگر كشورها با صرف زمان و منابع بيشتری به آن دست يافته اند.

وی خاطرنشان کرد: پيشبرد امور با اين مدل پيشنهادی سبب خواهد شد، هزينه مالی اضافه و غيرضروری بر دولت تحميل نشود و نقش سازمان های موجود استانی و محلی در اين مدل برجسته خواهد بود و خود به خود از تقابل های جديد جلوگيری خواهد كرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان نیز در این نشست، بیان داشت: ما براى تحقق ايده مكران توسعه يافته نيازمند "ابزار" هستيم، اما اين ابزار لزوما تشكيلات و سازمان جديد نمی باشد و بيش از همه نيازمند طرح و برنامه مدون و پيشرفته هستيم.

رضا مدرس با اشاره به زحمات صورت گرفته به ويژه مطالعه طرح ويژه مكران توسط وزارت راه و شهرسازی، اضافه کرد: با انجام مطالعات مديريت يكپارچه مناطق ساحلی بستر برای آغاز جدی پروسه توسعه سواحل مكران آماده است و خواهان بهره گيری از ظرفيت های سازمانی موجود برای نقش آفرينی در اين روند تحول ساز هستیم.

165 بازدید
رای دادن به این مورد
(1 رای)
منتشر شده در گزارش ویژه
کد خبر: 2676

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

بازدیدکنندگان سایت

ما 35 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

005361616
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1582
3551
1582
89924
144794
5361616

آی‌پی شما: 54.235.4.196
امروز: یکشنبه، 01 ارديبهشت 1398 - ساعت: 11:02:33

حالت های رنگی

 

الکسا

پیج رنک

coolsocial.net minab-news.ir CoolSocial.net Badge